Babai i Triumf Rizës për Sekiraqën: Është liruar një kryekriminel që ka vuajt krejt Prishtina prej tij

Të premten e 17 majit, Gjykata e Apelit ia ndryshoi masën e sigurisë Enver Sekiraqës, të dyshuarit për vrasjen e policit Triumf Riza.

E menjëherë të shtunën Sekiraqa nuk u gjet në shtëpi. Për të e për mbarë procesin e gjykimit kritika e pakënaqësi ka babai i Triumf Rizës.

“Ky problem tash nuk është i imi, është i sistemit të drejtësisë. Po e shoh që një kryekriminel që ka vuajt krejt Prishtina prej tij para lufte e pas lufte, kaq shumë krime ka bo, mbi 83 vepra të ndryshme për krim të organizum, për dhunim të vajzave, për kidnapim të vajzave. Me të gjitha kqijat është marrë, me haraq…” tha Riza në T7.

Mes tjerash ai foli edhe për raportimet që e lidhin Sekiraqën me kriminelë serbë.

Related Posts

Edona James: Prej e vogël kam pas qejf me qenë nuse, me qenë e vyeshme

Edona James së fundmi ka treguar se interesimi i saj për gjërat femërore ka qenë qysh kur ajo ka qenë e vogël. E ftuar në ATV, Edona…

UEFA merr vendim për Dakun, ky është dënimi

Shqipëria do të jetë me një lojtar më pak në takimin ndaj Spanjës, kjo pasi Mirlind Daku është dënuar me dy ndeshje moslojë. Dënimi për sulmuesin nga…

Ndeshja Kroaci-Shqipëri, UEFA e dënon sërish Shqipërinë

Komisioni i Etikës dhe Disiplinës në UEFA ka vendosur ta dënojë sërish Federatën Shqiptare të Futbollit me shumën prej 47,500 euro për shkak të incidenteve të ndodhura…

Kurti fton komunitetet joshumicë: Aplikoni për punësim në institucionet publike të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje të rinjve dhe të rejave të komunitetit joshumicë të aplikojnë për punësim në institucionet publike të vendit. Në…

I vdiq babai në haxh, djali tregon bisedën e fundit me të

Mensur Gashi, djali i Muarrem Gashit i cili humbi jetën gjatë pelegrinazhit në Mekë, ka rrëfyer në një lidhje për emisionin “Review” në Euronews Albania se trupin…

Ky është 17 vjeçari i cili vdiq pas aksidentit me motoçikletë në Rahovec

Adonis Raba është 17 vjeçari i cili vdiq pas një aksidenti me motoçikletë në Rahovec. Sipas raportit 24-orësh të Policisë së Kosovës i dyshuari përderisa ka qenë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *