Sulm me thikë në një shkollë fillore, 2 të vrarë dhe 10 të plagosur

Dy persona janë vrarë dhe 10 të tjerë janë plagosur, përfshirë fëmijë të vegjël, pas një sulmi me thikë në një shkollë fillore në Kinën jugore.

Incidenti ndodhi mesditën e së hënës (me orën lokale) në qytetin Guixi në provincën Jiangxi të Kinës, tha policia.

Sipas policisë, sulmuesi ka qenë një 45-vjeçare, e cila ka përdorur si armë një thikë frutash. Në një deklaratë të postuar në rrjetet sociale, policia tha se gruaja është arrestuar.

Nuk dihet ende pse shkolla fillore, e cila mëson fëmijët nga gjashtë deri në 12 vjeç, u vu në shënjestër të 45-vjeçares.
ky nuk është incidenti i parë i ndodhur në Kinë gjatë muajve të fundit.

Majin e kaluar, një burrë goditi me thikë dy persona dhe plagosi 21 të tjerë në një spital në provincën jugore të Yunnan.

Në gusht të vitit të kaluar, dy persona u vranë dhe shtatë të tjerë u plagosën pasi një burrë i sulmoi me thikë në një lagje banimi në Yunnan.

Në korrik të atij viti, gjashtë persona, përfshirë tre fëmijë, u vranë me thikë në një kopsht fëmijësh në provincën juglindore të Guangdong.

Related Posts

Tha se Flori Mumajesi nuk i kthen mesazhet, Fifi: E kam lënë të qetë, po pres të më shkruajë vetë

Këngëtarja e njohur shqiptare, Fifi e ftuar në Top Arena ka zbuluar se si po shkon miqësia e saj me Flori Mumajesin, pas deklaratës së pa ditëve…

I uruan vdekjen Deas, Fifi bën deklaratën e fortë: Kur më ra të fikët, babait tim i çuan mesazh

Ish-banorja e “Big Brother Vip 2”, Dea Mishel, ka rrëfyer në studion e Top Arena se është përballur me shumë komente negative, pas ndërhyrjes së vështirë që…

Konfirmohet banori i parë i Big Brother VIP Albania 4?

Edicioni i katërt i Big Brother VIP Albania mund të nisë më shpejt se ç’mendoni. Tashmë kanë filluar përgatitjet e po ashtu edhe emrat e mundshëm se…

QKUK-ja me laboratorë të ndryshkur, por saktësia e analizave s’vihet në dyshim

Në ambiente me lagështi e ndryshk, laborantët e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) kryejnë mijëra analiza në ditë – të gjakut, të pështymës, të urinës e…

Vdes gazetari shqiptar nga Shkupi

Isuf Kadriu, korrespondent i Radios Evropa e Lirë në Shkup, ka vdekur papritur të dielën në moshën 52-vjeçare. Kadriu ka raportuar për REL-in prej Shkupit prej vitit…

Edona James: Prej e vogël kam pas qejf me qenë nuse, me qenë e vyeshme

Edona James së fundmi ka treguar se interesimi i saj për gjërat femërore ka qenë qysh kur ajo ka qenë e vogël. E ftuar në ATV, Edona…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *