“Lëshim i pafalshëm”, babai i Triumf Rizës fajëson sistemin gjyqësor për arratisjen e Enver Sekiraqës

Shefet Riza, babai i Triumf Rizës, ka thënë se fajin për arratisjen e Enver Sekiraqës nga arresti shtëpia e ka sistemi gjyqësor.

Ai ka deklaruar se prokurori i rastit në fjalë e ka bërë punën siç duhej, duke qenë me kërkesat e njëjta për rastin në fjalë si të familjes Riza.

“Ky ishte një proces tepër i gjatë, ai u dënua për të tretën herë. Për arratisjen e tij për atë që ka ndodhur është dashtë sistemi i drejtësisë të merret me këtë punë si këshilli prokurorial dhe ai gjyqësor, t’i shqyrtojnë ato gabime që i kanë bërë”, tha ai për KlanKosovën.

“Unë kam kundërshtuar që të mos lirohet disa herë, unë si palë e dëmtuar kam kundërshtuar por me ngulm ka kundërshtuar edhe vet prokurori special, prokurori dhe unë e kemi bërë punën, ashtu siç duhet. Por vendimi i Gjykatës ka qenë krejt tjetër, atë vendim e ka marrë në një mbrëmje kur ne nuk e kemi ditur fare. Ky është lëshim i sistemit të gjyqësisë dhe është e pafalshme.

Related Posts

Tha se Flori Mumajesi nuk i kthen mesazhet, Fifi: E kam lënë të qetë, po pres të më shkruajë vetë

Këngëtarja e njohur shqiptare, Fifi e ftuar në Top Arena ka zbuluar se si po shkon miqësia e saj me Flori Mumajesin, pas deklaratës së pa ditëve…

I uruan vdekjen Deas, Fifi bën deklaratën e fortë: Kur më ra të fikët, babait tim i çuan mesazh

Ish-banorja e “Big Brother Vip 2”, Dea Mishel, ka rrëfyer në studion e Top Arena se është përballur me shumë komente negative, pas ndërhyrjes së vështirë që…

Konfirmohet banori i parë i Big Brother VIP Albania 4?

Edicioni i katërt i Big Brother VIP Albania mund të nisë më shpejt se ç’mendoni. Tashmë kanë filluar përgatitjet e po ashtu edhe emrat e mundshëm se…

QKUK-ja me laboratorë të ndryshkur, por saktësia e analizave s’vihet në dyshim

Në ambiente me lagështi e ndryshk, laborantët e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) kryejnë mijëra analiza në ditë – të gjakut, të pështymës, të urinës e…

Vdes gazetari shqiptar nga Shkupi

Isuf Kadriu, korrespondent i Radios Evropa e Lirë në Shkup, ka vdekur papritur të dielën në moshën 52-vjeçare. Kadriu ka raportuar për REL-in prej Shkupit prej vitit…

Edona James: Prej e vogël kam pas qejf me qenë nuse, me qenë e vyeshme

Edona James së fundmi ka treguar se interesimi i saj për gjërat femërore ka qenë qysh kur ajo ka qenë e vogël. E ftuar në ATV, Edona…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *