Babai i një vajze të vogël, ja kush është 29-vjeçari shqiptar që humbi jetën në aksident

Një 29-vjeçar shqiptar, ka humbur jetën pas një aksidenti të rëndë në Itali, ku është përplasur me një kamion.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 10 të mëngjesit të së hënën, më 22 prilli, ku kamioni i drejtuar nga 29-vjeçari shqiptar, Haris Shala u përplas me shpejtësi të madhe me një tjetët kamion të ndaluar në autostradë.

Në vendngjarje kanë mbërritur një ambulancë, një helikopter, policia rrugore dhe zjarrfikësja. Zjarrfikësit nxorën turpin e tij nga gabina e shtypur për shkak të përplasjes, por pavarësisht ndihmës, nuk mundën ta shpëtonin, ndërkohë shoferi i kamionit tjetër ka mbetur i padëmtuar.

Haris Shala, baba i një vajze të vogël, ishte i njohur në qytet. Prej disa kohësh ai punonte si shofer kamioni, madje kalonte disa ditë jashtë qytetit.

“Ai ishte një djalë i mirë, por edhe shumë i përgjegjshëm’, kështu e kujton Marco, një shok shkolle.

“Një person i integruar dhe shumë i dashur. Na vjen vërtet shumë keq. Ky lajm na ka tronditur”, ka thënë e prekur Herta, kushërira e Harisit. “Nuk ka fjalë”, thotë ajo e pushtuar nga lotët, “dhimbja në këtë moment është vërtet shumë e madhe”.

Kjo ishte tragjedia e dytë për fiamiljen Shala, pasi kishin perjetuar një tjetër humbje shumë e rëndë më 17 tetor 2021.

Djali tjetër i familjes, Besmiri, 29 vjeç, punëtor magazine, kishte vdekur pasi kishte rënë nga skuteri i tij në rrethrrotullimin Kindu midis Pizës dhe San Xhulianos.

Related Posts

Dua Lipa: Dua të thyej paragjykimet e botës për Kosovën, atje nuk ka më luftë

Ylli i estradës britanike, Dua Lipa, nuk është turpëruar asnjëherë për origjinën e saj shqiptare, edhe pse ka lindur në Britaninë e Madhe në vitin 1995 për…

Ish-banorja e “BBV” shfaqet pa grim, ndjekësit nuk e njohin

Ish- banorja e spektaklit televiziv “BBVK2”, Santiana është tejet aktive në rrjete sociale, ku poston spesh foto të ndryshme. Së fundmi, ndjekësit e saj kanë reaguar për…

Nuk e njihnit, ky është burri i Françeska Muratit

Françeska Murati e cila ka qenë një ndër personazhet më të komentuar të “Big Brother Vip” me eliminimin nga shtëpia më e famshme duket se i është…

Rike Roçi “çmend” rrjetin, nxjerr gjoksin në fushë

Rike Roçi është banorja e “BBVA”, e cila aktualisht po e shijon famën e marrë nga ky spektakël. Rikja, fokus iu dha formave truporë, ku vëmendje morri…

Batuta për të shoqin u bë virale, Françeska tregon çfarë i tha Ergysi kur e takoi! Ish-banorja e BBV zbulon kush fshihej pas veshjeve të saj të shtrenjta

Françeska Murati, banorja e Big Brother Vip 3, e cila u largua mbrëmjen e djeshme (18 maj) nga shtëpia vip, ka folur në lidhje me batutën që…

Adriana Matoshi përkrah Meritonin, ja çfarë vargje i dedikon

Finalja e madhe e BBVA është afër. Më 25 maj do të shpallet fituesi i këtij edicioni. Në mesin e pesë finalistëve është moderatori kosovar, Meriton Mjekiqi….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *