Zbulohet mbretëresha e Meriton Mjekiqit

Këngëtarja Melinda Ademi dhe Meriton Mjekiqi do të sjellin një risi për fansat e tyre. Dyshja kanë bashkuar forcat dhe me datën 26 qershor do të lansojnë…

Humbi jetën nga një aksident në Greqi, zbulohet identiteti i vajzës nga Maqedonia e Veriut (VIDEO)

E reja Martina M. nga Manastiri është vajza e cila ka humbur jetën në aksidentin e trafikut që ndodhi në autostradën Ignacia në drejtim të Selanikut. Një…

Nusja e rrah vjehrren në Prishtinë, e bën për spital

Një grua në Prishtinë ka raportuar në Polici se reja e saj e ka rrahur, shkruan Periskopi. Siç thuhet në raportin e Policisë, viktima ka marr edhe…

Olta Gixhari ndan fotografi të ëmbla me djalin e saj të vogël

 

Para UEFA-s, Rubin Kazani merr vendimin për Dakun

Përmes një komunikate zyrtare, klubi i Rubin Kazan ka bërë të ditur se do të ketë masë disiplinore dhe gjobë për sulmuesin Mirlind Daku. Klubi ka njoftuar…

“Ka ndikuar në shëndetin tim shumë keq”, ja çka deklaruan para Gjykatës grupi i fajdexhive

Gjykata Themelore në Pejë i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh katër të arrestuarve që po dyshohen për “Fajde, Detyrim dhe Rrëmbim”. Në arsyetimin e…

Detaje/ 29-vjeçaren e fejuan pa dëshirën e saj, kur tha “jo”, e rrahën barbarisht

Një 29-vjeçare në Vlorë përfundoi në spital pasi u dhunua nga tre burrat e familjes. Ajo u dhunua nga babai, vëllai dhe i fejuari i saj. Ngjarja…

Trajneri i Spanjës tha se kundër Shqipërisë do të luajnë me lojtarët rezervë, përgjigjet Nedim Bajrami

Futbollisti Nedim Bajrami ka komentuar deklaratën e trajnerit të Spanjës, Luis de la Funte, i cili ka thënë se në ndeshjen ndaj Shqipërisë do të luajë me…

“Unë do të largohesha nga kjo kur*ë”- Pas takimit me ambasadorin, Berisha eskalon me një postim

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha dje publikoi një foto nga takimi me ambasadorin e Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj. Në lidhje me këtë takim, deputeti u kritikua…

Xhensila ka një lajm të mirë për fansat, ka të bëjë edhe me Noziyn

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj, ka njoftuar se kënga e saj e re do të publikohet sonte dhe do vijë në bashkëpunim me Ardian Bujupin e Noizyn. “Lamtumir” mban…