Reagon Fero pasi shkoi në Mekë dhe u mbyll në xhami në 10 ditët e fundit të Ramazanit

Ish-reperi i njohur, Fero, ka shkuar në udhëtim drejt Arabinë Saudite, veçanërisht në qytetin e shenjtë të Mekës. Ky udhëtim ka ndodhur gjatë ditëve të shenjta të…

AKSIDENT I FRIKSHËM NË PËRRENJAS/ Makina shtypet e bëhet copë e copë! 44-vjeçari i dehur aksidentoi 6 persona

Kjo është pamja e makinës së aksidentuar në aksin, Prrenjas-Qafë Thanë ku 6 persona kanë mbetur të plagosur, një prej të cilëve një vajzë 23 vjeçare në…

Akuzat për ab*zim s*ksual për shkak të konfliktit për pronat? Nëna e mohon: 60-vjeçari na ka prekur në nder

Në emisionin Me zemër të hapur në News 24 të moderatores Evis Ahmeti, u fol për ngjarjen e rëndë të ndodhur disa ditë më parë, ku një…

Mbyllet sot 1 muaj agjërim, pas Ramazanit nesër Fitër Bajrami (Kur bëhet falja)

Pas sakrificës dhe adhurimit ndaj Zotit përmes agjërimit në muajin e Ramazanit, nesër besimtarët myslimanë në mbarë botën kremtojnë festën më të rëndësishme të këtij komuniteti, Fitër…

Njihuni me 11-vjeçarin nga Podujeva që agjëroi krejt Ramazanin këtë vit

Ajan Latifi, 11 vjeçari nga Podujeva, ka dhënë një shembull fantastik. Ai ka agjëruar muajin e Ramazanit, në të gjitha ditët këtë vit. Nxënësi i “American School…

Meritoni i penduar ndaj Rikes: Të kërkoj falje 1000 herë, ti je njeriu im…(VIDEO)

Pas eleminimit të Ilnisa Agollit nga “Big Brother VIP3”, Meriton Mjekiqi, është ndier i vetëm në këtë garë për të fituar çmimin e madh. Së fundmi, moderatori…

Ҫfarë po ndodh me çiftin? Ngeli si debil, fjalët e Heidit mërzisin Romeon

Ҫifti në shtëpinë më të famshme në Shqipëri “Big Brother Vip3”, Heidi Romeo, duket se kanë pasur përsëri keqkuptime me njëri-tjetrin. Ka qenë Heidi ajo që e…

Olta Gixhari mahnit me postimin e radhës, teksa shijon muajt e fundit të shtatzënisë

Aktorja Olta Gixhari po shijon muajt e fundit të shtatzënisë, në mënyrën më të mirë, ashtu siç duket nga postimet e saj në Instagram. Ish-banorja e BBV,…

“Fatos Nano u dobësua 48 kilogram”, mjeku Pajtim Lutaj tregon takimin me ish-kryeministrin socialist pasi doli nga spitali

Pak muaj më parë, ish-kryeministri i vendit Fatos Nano ishte në luftë me jetën. Ai qëndroi në reanimacionin e spitalit “Hygeia” në Tiranë dhe shkak u bë…

Kush do t’i shfrytëzojë pronat e Radoiçiqit?

Pasuritë e sekuestruara të luajtshme dhe të paluajtshme të Millan Radoiçiqit do të administrohen nga Agjencia për Administrimin e Pasurive të Sekuestruara ose të Konfiskuara e Kosovës,…