Babai i Triumf Rizës për Sekiraqën: Është liruar një kryekriminel që ka vuajt krejt Prishtina prej tij

Të premten e 17 majit, Gjykata e Apelit ia ndryshoi masën e sigurisë Enver Sekiraqës, të dyshuarit për vrasjen e policit Triumf Riza. E menjëherë të shtunën…

Kënga e Luiz Ejllit dhe Getoar Selimit e ‘vjedhur’?

Këngëtarët Getoar Selimi dhe Luiz Ejlli kanë publikuar së fundmi bashkëpunimin e tyre muzikor “Ding Ding”. Kënga në vetvete tejet ritmike dhe plot ngjyra, u cilësua si…

Tiranë: Merret peng një i ri në sheshin “Skënderbej”, arrestohen tre të dyshuar

Policia e Tiranës ka arrestuar dy të rinj, nën dyshimin se kanë marrë peng dhe rrahur një 20-vjeçar. Sipas policisë, viktima u rrëmbye në sheshin “Skënderbej”. Gjithashtu,…

Policia mbyll gjashtë pika të Bankës Postare Kursimore në veri të vendit

Policia e Kosovës ka njoftuar se në aksionin e së hënës ka mbyllur 6 njësi të Bankës Postare Kursimore në veri të vendit. “Policia e Kosovës, pas…

Erjola flet për Gracianon, çfarë ndodhi pas daljes nga BBV

Moderatorja e njohur, Erjola Doçi, ishte një ditë më parë e ftuar në rubrikën “Mos i bjer me top” në “E Diell”, ku ka komentuar disa nga…

“Do vish të rrish tek shtëpia ime”, Heidi refuzon Romeon: Çfarë thua?

Edhe pak ditë na ndajnë nga finalja e madhe e edicionit të tretë të “BBV3”. Për këtë dhe banorët e shtëpisë kanë filluar të diskutojnë rreth planeve…

Sulm me thikë në një shkollë fillore, 2 të vrarë dhe 10 të plagosur

Dy persona janë vrarë dhe 10 të tjerë janë plagosur, përfshirë fëmijë të vegjël, pas një sulmi me thikë në një shkollë fillore në Kinën jugore. Incidenti…

A e ke tradhtuar gruan? Elita Rudi vë në siklet Gjikon në mes të emisionit

Bukuroshja e njohur, Elita Rudi, është rikthyer me emision të ri pas një kohe të gjatë. Në “The Elite Way” ndër të ftuarit ka qenë edhe bashkëshorti…

“I ka propozuar Kiarës me tekstin tim”- Luizi i kundërpërgjigjet Jul Dedën dhe tregon të vërtetën pas deklaratës (FOTO)

Një nga të intervistuarit për “Big Brother Live nga Shtëpia” mbrëmjen e djeshme ka qenë dhe Jul Deda, një prej 5 finalistëve të këtij edicioni. Ai ka…

“Lëshim i pafalshëm”, babai i Triumf Rizës fajëson sistemin gjyqësor për arratisjen e Enver Sekiraqës

Shefet Riza, babai i Triumf Rizës, ka thënë se fajin për arratisjen e Enver Sekiraqës nga arresti shtëpia e ka sistemi gjyqësor. Ai ka deklaruar se prokurori…