Matoshi për Kurtin: S’kemi pas kryeministër më të papërgjegjshëm

Kohëve të janë shtuar zërat për shkuarje në zgjedhje të parakohshme. Për opsionet e shkarjes në zgjedhje të parakohshme dhe se ‘A po i vije fundit Qeverisë…

Abdixhiku me premtim për rritje të pagave në sektorin publik: Mësuesve 224 euro, mjekëve 296, policëve 200 euro

Kryetari i LDK’së, Lumir Abdixhiku ka premtuar se nëse do të bëhet kryeministër i Kosovës do t’i rrisë pagat në sektorin publik. Abdixhiku ka premtuar se nëse…

Vdekje e dyshimtë në Gjilan, gjendet pa shenja jete një person

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në fshatin Bilinicë të Gjilanit, ku në një shtëpi është gjetur pa shenja jete një person. Një burrë rreth 53-vjeçar,…

Kurorëzimi i dy vajzave në Tiranë, flet njëra prej tyre: Nuk ishte me ligjet shqiptare, por me fjalën e Zotit

Për herë të parë në Shqipëri kurorëzojnë dashurinë në martesë një çift i komunitetit LGBT. Ndonëse nuk konsiderohet e ligjshme dy vajzat Alba Ahmetaj dhe Edlira Mara…

A do të martohej sërish? Nora jep përgjigjjen e prerë

Nora Istrefi ishte e ftuar si mysafire në emisionin e Labinot Gashit. Ndër pyetjet që ju bënë këngëtares, ishte pyetje se kur do të martohet sërish ajo….

Kiara shfaq linjat trupore pak javë pas lindjes

Kiara shfaq linjat pak javë pas lindjes dhe duket… Kiara Tito para pak javësh mori epitetin nënë për herë të parë. Ajo ndau një fotografi me ndjekësit…

Bastisja në Veri, Policia konfiskon rreth 74 milionë dinar

Policia e Kosovës ka jap detaje shtesë lidhur me aksionin e zhvilluar gjatë ditës së sotme në veri të vendit. Sipas njoftimit zyrtar të Policisë së Kosovës…

Blero tregon arsyen pse u nda nga ‘bebi’: Intervistën me Afronën e bëra si hakmarrje ndaj ish të dashurës

Artisti i njohur i estradës, Blero Muharremi për podcastin e fundit të realizuar me ish-bashkëshorten Afrona Dika ka thënë se ka qenë si një hakmarrje për ish…

Osmani: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar sot Zëvendës Ndihmës Sekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja për Demokraci, të Drejta të Njeriut dhe Punë, Nicole Chulick….

Zbardhet dosja e SPAK: Arben Ndoka i thotë Ervis Martinajt se ka gjetur një grup vrasësish me pagesë nga Kosova

Është publikuar dosja e plotë e megaoperacionit të ndërmarrë nga SPAK, pas zbërthimit të aplikacionit Sky Ecc. Nga bisedat e transkriptuara nga Euronews Albania, zbulohet se ish-deputeti…