Vrasja e boksierit shqiptar në Gjermani, identifikohen autorët! Flet vëllai: Me njërin ka pasur probleme para tre vitesh

Boksieri shqiptar, Besar Nimani u vra të shtunën në mbrëmje në Bielefeld të Gjermanisë. Vëllai Berat Nimani ka njoftuar se lamtumira e fundit do t’i jepet ditën e enjte në orën 10:00 në varrezat e Myslimanëve në Sennefriedhof të Gjermanisë.

Organet e rendit në Gjermani ka arritur të identifikoj tre persona si të dyshuar për vrasjen e Besart Nimanit. Tre personat e dyshuar janë një serb dhe dy kurdë. Kështu ka konfirmuar për Gazetën Insajderi vëllai i boksierit, Berat Nimani, duke shtuar se sot do të bëhen publik identitet e tyre.

Ai thotë se sipas informacioneve që policia i ka dhënë, dy prej të dyshuarve për vrasjen janë larguar nga Gjermania, ndërsa njëri është dorëzuar në polici.

Berat Nimani ka treguar për Gazetën Isnajderi se si ka ndodhur ngjarja, ndërsa thotë se me njërin prej autorëve të dyshuar i vëllai ka pasur probleme para tre vitesh.

“Kur ka ndodh rasti Besari i ka sjell fëmijët dhe bashkëshorten te unë, pastaj ka dal në qytet për të shku në përvjetorin e vdekjes së një shokut të tij, gjatë rrugës ka shkuar me marr një shok tjetër në lokal ndërsa tre persona e kanë pritur në rrugë dy nga të cilët e kanë qëlluar Besarin”, tha Nimani.

“Para tre viteve njëri nga të dyshuarit kishte hyrë në lokalin e Besarit, dhe kanë pasur një debat aty, Besari e ka qitur jashtë lokalit”, shtoi ai.

38 vjeçari shqiptar i Kosovës, Besar Nimani u vra të shtunën në mbrëmje në Bielefeld të Gjermanisë sapo doli nga restoranti ku po darkonte me miqtë e tij.

SI.E./ReportTv.al

Related Posts

Ana Skrel “djeg” rrjetin me një fotografi ku dukej tejet joshëse, komeni i Robertit merr vëmendjen

Lidhja e Roberti Berishës me modelen e njohur Ana Skrel ka qenë ndër më të komentuarat në mediet e shtypit rozë dhe ndër më të shumtat që…

Santiana e tepron me fotoshop, ndjekësit ia nxjerrin në pah dallimin

Ish banorja e ‘Big Brother VIP Kosova’ Santiana Maloku është mjaftë aktive në mediat sociale. Teksa ajo ka ripostuar një video të saj në ‘Instagram’ ndjekësit kanë…

U tha se ishte shtatëzanë, Adelina Tahiri publikon barkun në këtë gjendje

Këngëtarja shqiptare nga Maqedonia e Veriut, Adelina Tahiri ditët e fundit u aludua se ishte shtatëzanë, kjo bazuar në fotografitë që postonte. Ajo nuk dha asnjë koment…

Kejvina shkon në Dubai dhe ‘tranon’ djemtë me fotot në bikine

Kejvina ka nisur pushimet në Dubai dhe nuk ka hezituar të ndajë momentet e saj me ndjekësit në rrjetet sociale. Në një postim të fundit, ajo shfaqet…

Reagimi epik i Xhensilës kur fansat i përmenden ish-partnerin në koncert

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku kanë qenë kryetemë në vëmendjen e shtypit rozë për shkak të spekulimeve për divorcin e tyre. Deri më tani nuk ka pasur…

Diola Dosti nga pushimet me Erolld Belegun u dërgon selam këtyre personave

Diola Dosti ka nisur pushimet në një nga ishujt më luksoz në Bali. Nga Bali sot postoi disa imazhe, por vëmendje mori “selami i dërguar”, përmes fotografive….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *