Historia e Yamal/ Bleu shtëpi për gjyshen dhe prindërit sapo mori pagesën e parë

Ylli i ri i futbollit, Lamine Yamal, heroi i Spanjës mbrëmjen e djeshme, ka një histori frymëzuese, por jo vetëm. Përveç asaj që bën në fushë, ai ka treguar edhe anën e tij të ndjeshme dhe të kujdesshme ndaj familjes. Sapo mori pagesën e parë si futbollist profesionist, ai vendosi të investojë në një shtëpi të re për gjyshen e tij dhe prindërit.

Yamal, i cili është vetëm 16 vjeç, ka treguar se përveç aftësive të jashtëzakonshme sportive, ai posedon edhe vlera të larta familjare. Ky gjest ka prekur zemrat e shumë tifozëve dhe futbollisti ka fituar admirim të gjerë edhe për këtë gjest.

Lamine Yamal është një futbollist i ri spanjoll, i cili ka tërhequr vëmendjen për talentin dhe aftësitë e tij të jashtëzakonshme. Ai luan si sulmues dhe është pjesë e ekipit të Barcelonës. Lamine Yamal lindi më 13 korrik 2007 në Esplugues de Llobregat, një qytet afër Barcelonës.

Pavarësisht moshës së tij të re, Yamal ka arritur të spikasë në nivelet e të rinjve dhe është konsideruar si një nga talentet më premtues në futbollin spanjoll. Ai ka qenë pjesë e akademisë së Barcelonës, La Masia, që është e njohur për prodhimin e shumë yjeve të futbollit botëror.

Related Posts

Dafina dhe Kreshniku nisin përgatitjet për dasmë, publikojnë foto

Nuk ka shumë muaj që Dafina Zeqiri dhe i dashuri i saj, Kreshnik Gjergji po shijojnë romancën e tyre. Madje, çifti kanë nisur edhe planifikimet për dasëm….

Pak pamje nga shtëpia super luksoze e Valdrin Sahitit

Disejnatori  i njohur, Valdrin Sahiti po bëhet gati të hyjë në shtëpinë e re. Ndonëse e ndajnë pak muaj nga finalizimi i gjithë projektit të paraparë, ditëve…

E bija feston ditëlindjen, Bes Kallaku prek me urimin e tij

Komediani Bes Kallaku ka ndarë një urim emocionues, por edhe prekës me rastin e ditëlindjes së vajzës së tij nga romanca me Xhensila Myrtezajn, Ajkës. Përmes urimit…

Çmenduri! Drake vë 300 mijë dollarë bast për këtë ndeshje

Me protagonist Lionel Messi, Argjentina mundi Kanadanë 2-0 dhe siguroi biletën e parë për në finalen e “Copa America”. Reperi me famë botërore, Drake nuk ishte aspak…

“Big Brother m’i ka ndezur motorët” – Arta Kabashi tregon se çfarë i ka ndodhur pas spektaklit

Ajo ka qenë një nga personazhet që u pëlqye tejet shumë në Big Brother VIP Albania 3 për shkak të natyrës së saj të qetë dhe pozitive….

Tërmet me magnitudë 6.4 ballë “shkund” këtë vend, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 6.4 ka ndodhur pak më parë në zonën detare në perëndim të ishullit Vankuver në Kanada, sipas Shërbimit Gjeologjik të SHBA-së (USGS). Epiqendra…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *