Vrau 16-vjeçarin për t’i grabitur orën e dorës, dënohet me burgim përjetë Kristjan Cenaj

Kristjan Cenaj është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e 16-vjeçarit Mariglen Gjonaj, ngjarje e ndodhur në maj të vitit 2015.

Pas gati 9 vitesh, drejtësia është vënë në vend për ngjarjen e rëndë. Cenaj e vrau Gjonajn për t’i grabitur orën “Rolex” që ai kishte duke e qëlluar me sende të forta në kokë dhe më pas fshehu trupin.

Në vitin 2022, një zjarr rastësor dogji ferrat në një zonë të Fushë-Kuqes në Kurbin duke bërë që të zbuloheshin disa eshtra. Pas kryerjes së analizave të ADN-së, ato rezultuan se i përkisnin 16-vjeçarit Gjonaj.

Cenaj u mbajt nën vëzhgim për gati një muaj në vitin 2022 dhe u prangos menjëherë sapo mbërriti në Rinas nga Italia, aty ku jetonte prej vitesh.

Avokati i familjarëve të 16-vjeçarit në ndjerë tha se është “i kënaqur me vendimin e gjykatës”, por shtoi se hetimet duhet të zgjerohen pasi në ngjarjen e rëndë ka të përfshirë, sipas tij, edhe persona të tjerë.

Related Posts

U aksidentua në vendin e punës, kërkohet ndihmë për shërimin e Leutrimit

Leutrim Mustafës nga Mitrovica Veriore i nevojiten 27 mijë euro për shërim. Sipas njoftimit të familjarëve ai kishte pësuar lëndime të rënda në aksident në vendin e…

Cila është arsyeja? Stresi paraqitet në Polici, shoqërohet nga i ati

Reperi Stresi është paraqitur ditën e sotme në Komisariat. Ai ka ndarë me video momentin kur futet brenda Komisariatit të Policisë në Tiranë. Sikurse edhe shihet, reperi…

Misi i Maqedonisë ra nga lartësia duke bë “selfi”, theu 11 brinjë

Ish-Miss Maqedonia, modelja dhe influencuesja Emilia Rozman është vajza e cila së fundmi u rrëzua dhe u plagos rëndë në parkingun pranë “Gjirit të Eshtrave” në Ohër….

Dafina dhe Kreshniku nisin përgatitjet për dasmë, publikojnë foto

Nuk ka shumë muaj që Dafina Zeqiri dhe i dashuri i saj, Kreshnik Gjergji po shijojnë romancën e tyre. Madje, çifti kanë nisur edhe planifikimet për dasëm….

Pak pamje nga shtëpia super luksoze e Valdrin Sahitit

Disejnatori  i njohur, Valdrin Sahiti po bëhet gati të hyjë në shtëpinë e re. Ndonëse e ndajnë pak muaj nga finalizimi i gjithë projektit të paraparë, ditëve…

E bija feston ditëlindjen, Bes Kallaku prek me urimin e tij

Komediani Bes Kallaku ka ndarë një urim emocionues, por edhe prekës me rastin e ditëlindjes së vajzës së tij nga romanca me Xhensila Myrtezajn, Ajkës. Përmes urimit…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *