Nënë e 3 fëmijëve të mitur, Zamira me tumor ka nevojë për ndihmë

Një apel për ndihmë ka mbërritur së fundmi në redaksinë tonë.

Zamira Malaj (Goxhaj), një nënë me tre fëmijë të mitur ka nevojë për ndihmën e shqiptarëve për t’i bërë ballë tumorit që po i përhapet me shpejtësi.

Që pas emigrimit në Greqi, dy vite më parë, fatkeqësitë për Zamirën s’kanë të ndalur. Pasi nëna e saj humbi jetën nga një sëmundje e rëndë, 39-vjeçarja u diagnostifikua me tumor agresiv në kraharor dhe gjoks.

Kimioterapitë dhe kurimi i kësaj sëmundje janë të papërballueshme për 39-vjeçaren e cila duhet të rrisë tre fëmijë të mitur. Që ajo të fitojë betejën me këtë sëmundje dhe të qëndrojë krah fëmijëve të mitur, ajo ka nevojë për ndihmë.

Familjarët e saj kanë hapur një llogari në GoFundMe ku kushdo që ka dëshirë të kontribuojë me aq sa mundet.

KLIKONI KËTU PËR TË DHURUAR

Apeli i familjarëve:

Zamira Malaj(Goxhaj), 39 vjec, nëna e 3 fëmijve të mitur, emigruar para dy vitesh familjarisht në shtetin fqinjë Greqi pa asnje lloj dokumentacioni. Para nje viti e gjys humbet nenen e saj nga nje smundje e keqe por, fatkëqsia vazhdon…para një muaj diagnostikohet me tumor agresiv në kraharor dhe gjoks i cili po përhapet shumë shpejt. Pas shumë orvatjeve në dyert e spitaleve e rënduar emocionalisht dhe ekonomikisht, ku në pa mundsi operimi por edhe trajtimi, pasi terapia me kimio kushtonë.

Lutemi të na bashkoheni në “luftën” për të shpëtuar jëten e Zamirës, nënës së tre fëmijve të mitur. Kontributi juaj, sado i vogël, në këtë luftë për jetën, do të forconte mundësinë që Zamira të fitonte betejën me sëmundjen.

Related Posts

Dafina dhe Kreshniku nisin përgatitjet për dasmë, publikojnë foto

Nuk ka shumë muaj që Dafina Zeqiri dhe i dashuri i saj, Kreshnik Gjergji po shijojnë romancën e tyre. Madje, çifti kanë nisur edhe planifikimet për dasëm….

Pak pamje nga shtëpia super luksoze e Valdrin Sahitit

Disejnatori  i njohur, Valdrin Sahiti po bëhet gati të hyjë në shtëpinë e re. Ndonëse e ndajnë pak muaj nga finalizimi i gjithë projektit të paraparë, ditëve…

E bija feston ditëlindjen, Bes Kallaku prek me urimin e tij

Komediani Bes Kallaku ka ndarë një urim emocionues, por edhe prekës me rastin e ditëlindjes së vajzës së tij nga romanca me Xhensila Myrtezajn, Ajkës. Përmes urimit…

Çmenduri! Drake vë 300 mijë dollarë bast për këtë ndeshje

Me protagonist Lionel Messi, Argjentina mundi Kanadanë 2-0 dhe siguroi biletën e parë për në finalen e “Copa America”. Reperi me famë botërore, Drake nuk ishte aspak…

“Big Brother m’i ka ndezur motorët” – Arta Kabashi tregon se çfarë i ka ndodhur pas spektaklit

Ajo ka qenë një nga personazhet që u pëlqye tejet shumë në Big Brother VIP Albania 3 për shkak të natyrës së saj të qetë dhe pozitive….

Tërmet me magnitudë 6.4 ballë “shkund” këtë vend, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 6.4 ka ndodhur pak më parë në zonën detare në perëndim të ishullit Vankuver në Kanada, sipas Shërbimit Gjeologjik të SHBA-së (USGS). Epiqendra…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *