“Ejani, babai po na rreh”, 13-vjeçari shqiptar telefon policinë duke qarë dhe kërkon ndihmë

“Ejani shpejt na ndihmoni, babai po na rreh”, kjo është thirrja që një 13-vjeçar shqiptar i bëri policisë italiane pak ditë më parë.

I mituri telefonoi policinë duke qarë dhe kërkoi ndihmë pasi babai, një 47-vjeçar shqiptar kishte ushtruar dhunë ndaj tij, motrës, vëllait 2-vjeçar dhe mamasë e cila kishte ndërhyrë për të qetësuar bashkëshortin e dhunshëm.

Punonjësit e komisariatit në Civitanova kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje, ku i priste 13-vjeçari i tronditur, i cili duke qarë u ka treguar shtëpinë e tij.

Në shtëpi efektivët i dhanë ndihmën e parë gruas dhe dy fëmijëve të tjerë, një adoleshente 16-vjeçare dhe një djalë 2-vjeçar. Më pas ata bllokuan shqiptarin, i cili ishte në dhomë dhe u bërtiste familjarëve të tij, duke u përpjekur të zbardhte atë që kishte ndodhur.

47-vjeçari u arrestua për krimet e abuzimit në familje dhe plagosjes së bashkëshortes dhe fëmijëve të mitur të cilët u dërguan në urgjencën e spitalit Civitanova Alta. Burri thuhet se ka qenë vazhdimisht protagonist i episodeve të ngjashme të keqtrajtimit ndaj familjarëve të tij.

Në gjykatë, gjatë seancës, shqiptari pranoi akuzat ndaj tij por shpjegoi se ai ishte shtruar në psikiatri dhe vuante nga depresioni. Ilaçet nuk i merrte sepse pasi mendonte se do të sëmurej, por pa to sjellja e tij dilte jashtë kontrollit. Për këto pretendime, gjyqtarja la në paraburgim 47-vjeçarin shqiptar.

Related Posts

Dafina dhe Kreshniku nisin përgatitjet për dasmë, publikojnë foto

Nuk ka shumë muaj që Dafina Zeqiri dhe i dashuri i saj, Kreshnik Gjergji po shijojnë romancën e tyre. Madje, çifti kanë nisur edhe planifikimet për dasëm….

Pak pamje nga shtëpia super luksoze e Valdrin Sahitit

Disejnatori  i njohur, Valdrin Sahiti po bëhet gati të hyjë në shtëpinë e re. Ndonëse e ndajnë pak muaj nga finalizimi i gjithë projektit të paraparë, ditëve…

E bija feston ditëlindjen, Bes Kallaku prek me urimin e tij

Komediani Bes Kallaku ka ndarë një urim emocionues, por edhe prekës me rastin e ditëlindjes së vajzës së tij nga romanca me Xhensila Myrtezajn, Ajkës. Përmes urimit…

Çmenduri! Drake vë 300 mijë dollarë bast për këtë ndeshje

Me protagonist Lionel Messi, Argjentina mundi Kanadanë 2-0 dhe siguroi biletën e parë për në finalen e “Copa America”. Reperi me famë botërore, Drake nuk ishte aspak…

“Big Brother m’i ka ndezur motorët” – Arta Kabashi tregon se çfarë i ka ndodhur pas spektaklit

Ajo ka qenë një nga personazhet që u pëlqye tejet shumë në Big Brother VIP Albania 3 për shkak të natyrës së saj të qetë dhe pozitive….

Tërmet me magnitudë 6.4 ballë “shkund” këtë vend, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 6.4 ka ndodhur pak më parë në zonën detare në perëndim të ishullit Vankuver në Kanada, sipas Shërbimit Gjeologjik të SHBA-së (USGS). Epiqendra…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *