Edona James: Prej e vogël kam pas qejf me qenë nuse, me qenë e vyeshme

Edona James së fundmi ka treguar se interesimi i saj për gjërat femërore ka qenë qysh kur ajo ka qenë e vogël.

E ftuar në ATV, Edona James tha se prej e vogël ka pasur dëshirë të bëhet nuse, e të jetë e vyeshme.

Poashtu ajo tha se ndjehet krenare që di të bëjë gatime tradicionale, ndërsa kritikoi gjeneratën e re që sipas saj nuk dinë të lyejnë as një bukë.

“Prej e vogël jam interesuar për sene femërore, kom pas qejf me qenë nuse, me qenë e vyeshme. Prandaj i kam mësuar këto gjëra shumë e re, jam krenare se di të bëjë fli, lakror…Para një jave kam bërë një gjellë me patate, janë senet tona tradicionale qe një gru duhet me ditë. Tash gjenerata e re s’dinë as një bukë me ly”, tha transgjinorja kosovare.

James poashtu tregoi me të qeshur një rast, që ani pse di të gatuaj, kishe harruar një pite në furrë, e kur ishte zgjuar nga gjumi gjithë banesa e saj ishte mbushur me tym.

Related Posts

Cila është arsyeja? Stresi paraqitet në Polici, shoqërohet nga i ati

Reperi Stresi është paraqitur ditën e sotme në Komisariat. Ai ka ndarë me video momentin kur futet brenda Komisariatit të Policisë në Tiranë. Sikurse edhe shihet, reperi…

Misi i Maqedonisë ra nga lartësia duke bë “selfi”, theu 11 brinjë

Ish-Miss Maqedonia, modelja dhe influencuesja Emilia Rozman është vajza e cila së fundmi u rrëzua dhe u plagos rëndë në parkingun pranë “Gjirit të Eshtrave” në Ohër….

Dafina dhe Kreshniku nisin përgatitjet për dasmë, publikojnë foto

Nuk ka shumë muaj që Dafina Zeqiri dhe i dashuri i saj, Kreshnik Gjergji po shijojnë romancën e tyre. Madje, çifti kanë nisur edhe planifikimet për dasëm….

Pak pamje nga shtëpia super luksoze e Valdrin Sahitit

Disejnatori  i njohur, Valdrin Sahiti po bëhet gati të hyjë në shtëpinë e re. Ndonëse e ndajnë pak muaj nga finalizimi i gjithë projektit të paraparë, ditëve…

E bija feston ditëlindjen, Bes Kallaku prek me urimin e tij

Komediani Bes Kallaku ka ndarë një urim emocionues, por edhe prekës me rastin e ditëlindjes së vajzës së tij nga romanca me Xhensila Myrtezajn, Ajkës. Përmes urimit…

Çmenduri! Drake vë 300 mijë dollarë bast për këtë ndeshje

Me protagonist Lionel Messi, Argjentina mundi Kanadanë 2-0 dhe siguroi biletën e parë për në finalen e “Copa America”. Reperi me famë botërore, Drake nuk ishte aspak…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *